• Výška: 170 cm
  • Konkurenční hmotnost: 90 kg
  • Mimosezní váha: 102 kg

Životopis

Silvio Samuel se narodil v roce 1975 v Brazílii. V současné době žije se svou ženou v Americe v Kalifornii ve městě Fullerton, přestože se objevuje na pódiu pod vlajkou Španělska. Přestože se sportovec narodil v Jižní Americe, nežil se tam dlouho, protože jeho rodina se přestěhovala do Nigérie. Silvio má velkou rodinu - šest sester a jednoho bratra. Od dětství byl chlapec aktivní a miloval sporty. Ve věku 13 let se snažil cvičit v tělocvičně. Hodně se mu to líbilo. Brzy si ho všiml jistý Ivan Ganeva, který byl trenérem nigerijského národního fotbalového týmu. Pozval toho chlapa, aby hrál fotbal a ve 14 letech se Samuel připojil k týmu. Fotbal však mladému muži moc nelíbil a trenér si všiml, že ten chlap je překvapivě silný a už má dobrou postavu. Změnil názor a navrhl, aby se Silvio pokusil o powerlifting. Samuel souhlasil a po dvou měsících tréninku vyhrál svou první soutěž mladých.

Kulturistika

Jeho první vystoupení jako kulturista se konalo v roce 2001 ve Španělsku na soutěži Francisco del Jero . Ačkoli se jednalo o amatérskou soutěž, znamenalo to začátek Silvioovy kariéry. Na této soutěži vyhrál všechny tituly ve všech kategoriích a od této chvíle musel jít hvězdnou cestou ke světové slávě. Silvio bylo toho roku teprve 26 let.

Kdyby nebylo příležitosti, možná bychom nikdy nevěděli o Silvio Samuelovi, kulturistě. Protože jeho sportovní kariéra začala ve zcela jiném sportu. Bylo mu třináct let, když si trenér Ivan Ganev všiml schopného chlapa. Přestože sám Ganev trénoval fotbalový tým Nigérie, Silvio se na jeho doporučení začal zapojovat do powerliftingu, tzn. sport, kde sportovci pracují s váhami.

Vyhrát první soutěž trvalo jen dva měsíce, než Silvio vyhrál. V sedmnácti už vyhrál světový pohár v Indonésii. Přirozeně musí hodně cestovat. Ale ne každý, jako Silvio Samuel, se dokázal naučit současně 8 jazyků, aby je mohl svobodně mluvit. Navštívil také Rusko, i když se toho chlapa neptal. Co vedlo Silvio k kulturistice "> Video - Silvio Samuel