• Obvod stehna: 83 cm
  • Stolní lis: 277 kg
  • Deadlift: 375 kg

Životopis

Eddie Robinson je považován za model pro všechny kulturisty, jakýsi „ dobrý chlapec “ ve světě velkého sportu. Měl neuvěřitelně štěstí: jakmile se Eddie poprvé objevil na americkém amatérském šampionátu, okamžitě získal první místo. Začátek jeho profesionální kariéry lze považovat za výkon na pódiu „Niagarské vodopády“ v roce 1990, kde opět vyhrál.

Kulturistika

Robinson začal svou kariéru jako powerlifter, dokonce se stal držitelem světového rekordu, stlačil 276 kg v poloze na zádech, přičemž vzal v úvahu jeho vlastní hmotnost 100 kg. Ale navenek, Eddie nebyl moc jako powerlifter, měl raději všechna data, aby se stal vynikajícím kulturistou. Když se učil různým konceptům tréninku ve sportovních časopisech, začal tvrdě pracovat na vytvoření svého dokonalého těla. V roce 1986 tak očekával první vítězství, vydělávané tvrdou prací na mistrovství juniorů . Vrcholové pódium profesionální soutěže Niagara Falls otevřelo Robinsonovu cestu k panu Olympii, nejprestižnějšímu turnaji pro kulturisty. Na své první Olympii zaujal Eddie 10. místo, ale pro začátečníka to byl jen fenomenální výsledek, zejména s ohledem na faktor, který Robinson hrál poctivě, bez použití anabolik a steroidů. Vzhledem k tomu, že každé vítězství by mělo být křišťálově čisté, Robinson se přestěhoval do Světové federace pro kulturistiku, kde byly provedeny přísné testy na všechny typy steroidů. O čtyři roky později se vrátil pod křídlo IFBB díky přátelství s prezidentem organizace Joe Widerem.

Eddie Robinson byl vždy horlivým oponentem používání tzv. „ Restorativních “ drog a dalších „ chemií “. Ačkoli se v poslední době uklidnil a na toto téma už tak horlivě nemluví. Je to způsobeno řadou diskvalifikací v důsledku nezákonného používání těchto stejných látek.

Nyní jeho sportovní kariéra zamrzla na jednom místě, Eddie každý rok shledává, že je stále obtížnější konkurovat novým hvězdám ve světě kulturistiky. Ale „dobrý chlapec“ se nevzdává a stále doufá, že vyleze na pódium nejlepších soutěží na světě, protože věděl, že jeho hvězda stále svítí na obloze vítězství.

Zájmy Eddie se neomezují jen na sport. Posledních pět let je známý jako nádherný mistr kosmetické chirurgie. Má zvláště dobré tetování na hrudi. Ať už říkáte cokoli, skutečně talentovaný člověk, talentovaný ve všem!